Wina portugalskie

MENDES Alvarinho Private MENDES Alvarinho Private
Producent: Mendes
Cena: 160,00 zł
szt.
zobacz więcej
MENDES MAGMA MENDES MAGMA
Producent: Mendes
Cena: 115,00 zł
szt.
zobacz więcej
MENDES Muros de MAGMA MENDES Muros de MAGMA
Producent: Mendes
Cena: 115,00 zł
szt.
zobacz więcej
PICO Wines Arinto dos Acores PICO Wines Arinto dos Acores
Producent: PICO Wines
Cena: 115,00 zł
szt.
zobacz więcej
PICO Wines Frei Gigante PICO Wines Frei Gigante
Producent: PICO Wines
Cena: 86,00 zł
szt.
zobacz więcej
PICO Wines Verdelho PICO Wines Verdelho
Producent: PAP Wines
Cena: 135,00 zł
szt.
zobacz więcej

Wino - symbol Portugalii

Niegdyś jedno z najpotężniejszych imperiów świata, dzisiaj jeden z najmniejszych krajów Europy. Portugalia, mimo swoich niewielkich rozmiarów, to kulturalny tygiel, mix wielu zwyczajów, narodowości i tradycji. Produkcja wina to, obok piłki nożnej, narodowy sport Portugalczyków, a sam napój zamknięty w szklanej butelce ma tutaj swój osobliwy, inny od wszystkich, charakter. Z pewnością duży wpływ ma na to sąsiedztwo Oceanu Atlantyckiego - większość kraju posiada morski klimat, ale znajdą się też tereny z gorącym i suchym wiatrem kontynentalnym.

Lokalny patriotyzm Portugalczyków

Portugalia składa się z aż 30 regionów winiarskich, w których zachowane zostały lokalne szczepy winorośli. Próżno szukać tu odmian międzynarodowych, Portugalczycy cenią sobie własne dziedzictwo. Nie świadczy to jednak o zamknięciu na różne smaki, bowiem scena winiarska Republiki Portugalskiej jest bardzo bogata i urozmaicona – mamy wina młode, dojrzałe, wzmacniane, musujące, we wszelkich wariacjach, od wytrawnych do słodkich. To zasługa dużej różnorodności gleby, nie brak tu też ziemi wulkanicznej – bazaltu, ryolitów i tufu. Najważniejsze regiony to: Porto i Douro, Vinho Verde, Madera, Lagos i Dăo.

 

Gdziekolwiek by nie pójść, wszędzie w Portugalii do jedzenia dostanie się wino. Nawet francesinha, popularny fast food, popija się lampką touriga nacional. Wino portugalskie wulkaniczne znajdziecie teraz w naszej ofercie, bez potrzeby jechania na drugi koniec Europy. W zimne polskie dni namiastka wakacyjnej Iberii brzmi jak dobry plan

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl