Aktualności, Nasza kuchnia

ŚWIĘTO WINA JUHFARK W SOMLÓ – 22 PAŹDZIERNIKA!

Wielka degustacja i warsztaty winiarskie w Winiarni Tornai

Najmniejszy region winiarski Węgier, wulkaniczny Somló, jest jedną z największych atrakcji dla miłośników wina – wygasły wulkan jest krainą maleńkich posiadłości i kilkunastu wysokiej jakości producentów i producentek. Tornai wraz z 16 innymi winnicami ponownie organizuje coroczną degustację tej rzadkiej i wyjątkowej odmiany jaką jest Juhfark. Dodatkową atrakcją będą warsztaty winiarskie i wycieczki po winnicach.

Październikowa impreza to bardzo dobra okazja aby promować tą rzadką odmianę winogrona wśród miłośników win z Węgier i innych krajów. Nad całością imprezy czuwa właściciel Tornai Winery oraz  znany producent win musujących Kreinbacher Estate. Oczywiście swoje „trzy grosze” dorzucą mniejsi artyści (bo tak ich trzeba nazwać) takie jak Zsirai Winery (z siedzibą w Tokaju), Kristina Csetvei z siedzibą w regionie winiarskim Mór, Fekete Winery, Barcza Winery oraz inni. W sumie zaprezentowanych zostanie 28 win Juhfark z 17 winnic. Degustacja to główne wydarzenia tego dnia ale dodatkiem będą warsztaty – pionowa degustacja win Tornai’s Juhfark, w tym win zwycięzców konkursów IWC Trophy, a najbardziej ekscytującym programem pobocznym będzie prawdopodobnie degustacja Juhfark vs wina światowe połaczona z wykładem „Juhfark i rodzime odmiany najlepszych światowych regionów winiarskich. Jak terroir wpływa na odmianę i jak odmiana pokazuje mocne strony terroir? Jakie wino się z tego rodzi?”.

Na imprezie nie zabraknie też przedstawicieli sklepu Wina Wulkaniczne – już w sierpniu odebraliśmy od naszej wspólniczki Evy Cartwright zaproszenia na degustację i spotkania z poszczególnymi winiarzami.

Podobne artykuły